Księgarnia Księży Chrystusowców
Email
5064.jpg5064.jpg
5064.jpg5064.jpg
5064.jpg5064.jpg
5064.jpg5064.jpg

Nabożeństwo do św. Józefa

(0)

W Ewangeliach zapisano słowa nie tylko Apostołów, ale nawet celników i grzeszników. A o świętym Józefie mało wiemy. Nie ma w nich ani jednego słowa, które on powiedział. Nikomu nie przyszło do głowy , aby spytać go o zdanie. Nie wiemy nawet, kiedy umarł. Nie zauważono tego momentu. 
Józef ofiarował swe życie, aby dać ludziom Chrystusa. Przykładem życia wymownie poucza nas, jak mamy służyć Bogu, jak swoją wolę podporządkowywać Jego woli. Jakież w tym milczącym opiekunie są przeciwieństwa. Jest On wzorem dla samotnych mężczyzn i przykładem zapobiegliwości dla ojców rodzin, stróżem sióstr zakonnych i opiekunem matek samotnie wychowujących dzieci, patronem ludzi świeckich i przykładem czystości kapłanów, orędownikiem Kościoła powszechnego i czułym opiekunem każdej rodziny, wzorem posłuszeństwa dla przełożonych i podwładnych, patronem cnotliwego życia i dobrej śmierci. 
Ta niewielka książka zawiera tekst Nowenny do świętego Józefa, Koronkę strapionych, modlitwy papieży oraz modlitwy do św. Józefa zanoszone w różnych potrzebach.

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodatkowe informacje